Сьогодні жителі м. Біляївка проводять збір підписів на підтримку Роженка М.В. на посаді директора парку. Поставити підпис на підтримку можна в редакції газети «Вісті Біляївки», в обідній час по дзвінку біля казначейства або завантажити підписний лист нижче і зібрати підписи самостійно.

Текст звернення додано нижче. 

 

В.о. міністра екології та природних ресурсів України

03035, м. Київ вул. Метрополита Василя Липківського, 35

Курикіну С.І.

 

Голові ОДА

М.Н. Саакашвілі

 

 Звернення

Ми є представниками небайдужої громадськості м. Біляївка, яких дуже обурило та здивувало те, що наказом №414-О від 01 грудня було звільнено директора Нижньодністровського НПП Роженка М.В.

Хочемо розповісти передісторію відносин нашої громади з парком. Протягом років адміністрацію парку очолювали люди, які зробили все від них залежне, щоб наша громада сприймала діяльність парку в негативному світлі. Ми не відчували, що парк створювався, як природоохоронна установа, яка покликана забезпечити нормальне співіснування людей, флори та фауни регіону. Замість того, щоб спільно з громадами поліпшувати екологічне середовище краю, проводити просвітницьку роботу, опікуватися збереження популяцій птахів та тварин, парк займався вирішенням абсолютно інших питань.

У той же час наша думка де в чому змінилася, коли близько року тому Нижньодністровський НПП очолив М.В.Роженко. В його особі ми побачили людину, яка любить природу, компетентна в своїй роботі, відкрита до діалогу з громадами, налаштована на співпрацю з жителями. За цей рік ми дізналися набагато більше про напрямки роботи парку, ніж за сім років до того. Оскільки діяльність парку стала максимально прозорою, підзвітною громадам, а директор парку відкритий до запитань, пропозицій та спілкування з громадянами. Ми бачили, що започатковано безліч екопроектів, просвітницьких проектів, до яких залучалася молодь та учнівство. Окрім того, вперше відчули, що парк створений і для людей також. Оскільки до цього було відчуття та враження, що навіть найрозпіарені екологи роблять все, щоб максимально закрити парк для місцевих громад, забезпечивши туди доступ тільки обраним, які звертаються за послугами до приватних турфірм. Ми вже мали таку ситуацію, коли жителям заборонили доступ на територію парку навіть до моменту проведення зонування території, а на всіх деревах по периметру парку шиферними цвяхами до столітніх дерев були прибиті таблички: «Територія Нижньодністровського природоохоронного парку, стороннім вхід заборонено».

Ми вважаємо, що М.В.Роженко став жертвою недобросовісної конкуренції, з боку осіб, які зацікавлені в тому, щоб очолити парк та продовжувати провадити ту політику, про яку йдеться вище. Так, нам відомо, що деякі з цих осіб, скориставшись негативом до діяльності парка, який накопичився роками, ввели людей в оману та попросили підписати листа на імя Мінекології, давши пояснення, що таким чином люди захищають своє право на безкоштовне та безперешкодне відвідування території парку, у той час, як саме ці люди є найбільшими лобістами закриття території парку від місцевих громад. Додатково щодо цього можете прочитати у листі-зверненні одного з підписантів попереднього листа від громади.

Мусимо повідомити Вам про те, що з призначенням саме директора М.В.Роженка у громади міста з'явилась реальна надія на те, що цілі та задачі по збереженню природи Дністра ця установа виконає. Була розпочата активна співпраця з парком у цьому напрямку. Звертаємось до Вас з проханням публічного обговорення причин прийнятого Вами рішення та розгляду питання щодо покладання виконання обов'язків директора парку на Роженка М.В., оскільки дуже багато важливих напрямків в питаннях збереження природи нашого краю були започатковані за особистої його участі та залишились не завершеними.

Окрім того, наголошуємо, що в Ваших руках сьогодні знаходиться питання крихкої довіри до діяльності влади загалом, та в сфері природоохорони зокрема. Такими рішеннями про звільнення з посади порядної, компетентної, професійної людини – Ви вбиваєте останні залишки цієї надії та довіри.

З повагою до Вас, жителі м. Біляївка