Під час акції "Мільйон дерев для Дністра від влади та громади", 13 березня 2015 р.

В.о. міністра екології та природних ресурсів України

03035, м. Київ вул. Метрополита Василя Липківського, 35

Курикіну С.І.

Голові Одеської ОДА

М.Н. Саакашвілі

Звернення

Громадськість Овідіопольського району глибоко стурбована звільненням директора Нижньодністровського національного природного парку Роженка М.В.

Микола Васильович стояв у витоків створення Парку, вклав неоціненний внесок в його розвиток. З першого дня функціонування ННПП брав головну участь в організації діяльності Парку, проявив себе як спеціаліст та вчений, здатний реалізовувати на практиці свої знання по збереженню природи Дністра. Принциповість Роженка М.В. у питаннях охорони територій парку відома далеко за його межами. Тільки завдяки Миколі Васильовичу, який забезпечив ефективну наукову та природоохоронну діяльність, негативне ставлення місцевих жителів Овідіопольського району до створення Нижньодністровського національного природного парку змінилось на позитивне.

З моменту призначення Роженка М.В. директором Нижньодністровського НПП діяльність установи різко змінилась на краще. Шляхом особистої участі та вдалого підбору кадрів, він організував плідну роботу співробітників наукового відділу Парку, надруковано понад 30 наукових праць, активно формується літопис природи, тощо. Маючи багатий життєвий досвід з практичних дій стосовно охорони природи, Микола Васильович зміг налагодити роботу з громадськістю та представниками органів місцевого самоврядування Овідіопольського району.

За цей рік започатковано та проведено цілий ряд практичних природоохоронних заходів з залученням влади та громадськості Овідіопольського району - засідання «круглого столу» на тему «Екологічний стан природи Нижнього Дністра», «Нижньодністровський національний природний парк - запорука сталого розвитку регіону», «Заповідними стежками ННПП», акції «Чистий Дністер», «Мільйон дерев для Дністра», «Прибери планету», еколого-патріотичну просвітницьку кампанію «Збережемо для нащадків!», організував святкування Міжнародного Дня Дністра, Дня водно-болотних угідь, Всесвітнього дня водних ресурсів, тощо. Діяльність Парку стала максимально прозорою, підзвітною громадам, директор парку відкритий до запитань, пропозицій та спілкування з громадянами. Микола Васильович та наукові співробітники ННПП - часті гості в навчально-виховних закладах Овідіопольського району.

Засідання круглого столу щодо стану очисних споруд у с. Надлиманське за участю керівників Овідіопольського району та сільських рад (13 грудня 2014 р). Учасники: голова Овідіопольської РДА Якимович О.В., голова Овідіопольської районної ради народних депутатів Шершенецький В.В., голова Надлиманської сільської ради Гвоздовський В. О., та інші.

Патріот України, організував постійний збір допомоги бійцям АТО, яку багаторазово овідіопольські волонтери доставляли на передову до військовослужбовців 28 окремої механізованої бригади, 30 танкової бригади, Одеського прикордонного загону. Надавав постійну допомогу в виготовленні маскувальних сіток для бойової техніки.

 Передача в зону АТО маскувальних сіток, вилучених під час природоохоронних рейдів у Нижньодністровському НПП (02 жовтня 2015)

Ми вважаємо, що людина, що поєднує в собі високу професійну кваліфікацію, досконале знання справи з щирою любов'ю до Дністра, відданістю ділу охорони навколишнього середовища, не може бути звільнена з посади за недостовірними фактами, які були надіслані в листі до Мінприроди окремими людьми. Звертаємось до Вас з проханням публічного обговорення причин прийнятого Вами рішення та розгляду питання щодо покладання виконання обов'язків директора парку на Роженка М.В.

З повагою до Вас, жителі Овідіопольського району