Вчора (23.12.2015 р.) прийняв участь у засіданні Науково-технічної ради Нижньодністровського НПП. 

Відкрив засідання вчений секретар ради Степанок М.А., який чомусь почав з відвертої дезінформації присутніх. Зокрема, повідомив, що станом на сьогодні до складу ради включено 18 її членів. Тільки після мого особистого втручання стало зрозуміло, що членів ради 19 і така дезінформація присутніх була пов'язана з відсутністю кворуму.

Заступник директора з науково-дослідної роботи намагався присутнім розповісти про заплановані наукові заходи, підкреслюючи при цьому, що у парку зараз відсутні два ключових фахівця - орнітолог та теріолог (це при тому, що я після звільнення пропонував йому особисто забезпечити якісне виконання цих напрямків).

Оскільки кворуму не було, то розмова відбулась за принципом «взагалі про все».

За пропозицією професора Стойловського В.П., було надано слово в.о. директора Шпінову О.Д., який розповів про перспективи розвитку парку. Декілька разів доповідач акцентував свою увагу на тому, що задача парку полягає у збережені "того, що залишилось". Я не зміг не уточнити, що саме, на думку керівника "ще залишилось у парку". Відповідь була абсолютно не прогнозованою. З'ясувалось, що жодного виду, занесеного до Червоної Книги України, які дійсно потребують особливої охорони у межах парку, він не знає.

Звичайно, сумно було від почутого та побаченого, особливо на фоні виступу у ВР України академіка Радченко В.Г. та голови Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Т.В. з питань реформування природоохоронної галузі держави, які поклали дуже слушні питання та висвітлили вкрай актуальні проблеми галузі. Особливо влучно було сказано академіком Радченко В.Г. про те, що успіх роботи природоохоронних установ залежить від фахової здібності та порядності тих, хто цим займається.

Спочатку дуже хотілось це прокоментувати на прикладі Нижньодністровського НПП. Згодом зрозумів, що мій коментар може бути суб'єктивним тому, шановні мої друзі, колеги, запрошую Вас побачити та почути це самим. Далі, як кажуть, без коментарів.

Микола Роженко, директор Нижньодністровского НПП (1 грудня 2014 р. - 1 грудня 2015 р).