2 лютого 2016 р. в приміщенні Овідіопольської районної станції юних техників відбулось засідання Молодіжного Водного Парламенту Овідіопольського району на тему: "Збереження водно-болотних угідь дельти Дністра - запорука екологічної рівноваги регіону".

Молодіжний Водний Парламент Овідіопольського району був створений 23 березня 2009 року з метою координації роботи по збереженню водних ресурсів Овідіопольського району. У своїй діяльності Парламент співпрацює з науковими установами, органами місцевої влади, громадськими організаціями.

Чергове засідання Парламенту розпочалося виступом учнів Йосипівської ЗОШ, членів "Клубу любителів природи", які вже більше 10 років займається природоохоронною та еколого-просвітницькою діяльністю під керівництвом Лахтіонової Світлани Миколаївни. Науковий співробітник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, кандидат біологічних наук Роженко Микола Васильович, постійний учасник засідань Овідіопольського МВП розповів присутнім про водно-болотні угіддя Овідіопольського району та наголосив на важливості збереження ВБУ.

Гричулевич Лілія Олександрівна, координатор екологічних проектів ГО "Мама-86-Одеса" розповіла учасникам заходу про Міжнародний басейновий конкурс "Барви Дністра", який було започатковано в рамках просвітницької кампанії "Збережімо Дністер" в 2009 році в місті Одеса. Результати його були настільки вражаючими, що організатори вирішили зробити конкурс щорічним та міжнародним. Лілія Олександрівна подякувала учнівській молоді Овідіопольщини за активну участь в конкурсі та подарувала членам Молодіжного Водного парламенту прекрасну наукову бібліотечку про впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами в басейні Дністра.

Голова наукової ради Одеської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Роженко М. В. вручив членам Йосипівського сільського осередку Всеукраїнської Дитячої Спілки "Екологічна варта" та його координатору Бойко Ользі Гаврилівні почесні грамоти Всеукраїнської Екологічної Ліги за активну природоохоронну роботу та ініціативність у справі збереження довкілля.

Залучитись до спільної роботи по збереженню водних об'єктів Овідіопольщини запросили всіх присутніх працівники Овідіопольського управління по водному господарству - заступник начальника Шаталова Тетяна Василівна та начальник відділу водних ресурсів Лазар Тетяна Василівна. Вони наголосили? що в березні буде підведено цьогорічні підсумки та нагородження учасників проекту "Оцінка та моніторинг водних об'єктів в Овідіопольському районі", який третій рік реалізується Овідіопольським управлінням по водному господарству спільно з Овідіопольським осередком Всеукраїнської екологічної ліги.

Також на засіданні лунали пісні про Україну у виконанні Шестопалової Валентини та Степанової Тетяни, звучали вірші про рідну річку Барабойку (керівник Перецуленко Людмила Володимирівна, заступник директора з виховної роботи Йосипівської ЗОШ І - ІІІ ступенів). Всі учасники заходу отримали науково-популярну літературу від Всеукраїнської екологічної ліги.

Дякуємо всім небайдужим, які взяли участь у роботі ОМВП - Роженко М. В., науковому співробітнику ОНУ ім. І. І. Мечникова, Гричулевич Л. О., координатору екологічних проектів ГО "Мама-86-Одеса", працівникам Овідіопольського управління по водному господарству Шаталовій Т. В. та Лазар Т. В., директору Овідіопольської районної станції юних техніків Дубині І. М., працівникам Овідіопольської райСЮТ Шевченко С. Д. , Бойко О. Г. та Подобіній С. З., директору Йосипівської ЗОШ І - ІІІ ступенів Лахтіоновій С. М. та її заступнику Прецуленко Л.В. Запрошуємо небайдужих до збереження водних ресурсів взяти участь в черговому засіданні Молодіжного Водного Парламенту, присвяченому Всесвітньому Дню Води.

Контактна особа - зав. відділом Овідіопольської райСЮТ - Тетяна Орлова.