Екологічний форум, який сьогодні було проведено за ініціативи Білгород-Дністровської РДА, за підтримки громадських організацій екологічного спрямування та Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, має усі шанси змінити на краще стан природного середовища Нижнього Дністра у межах трьох районів (Білгород-Дністровського, Овідіопольського та Біляївського).

І ось чому. Участь у роботі форуму трьох голів районних державних адміністрацій (Біляївського, Білгород-Дністровського та Овідіопольського) з самого початку визначили рівень дискусій, їх актуальність та те конструктивне русло, в якому, на мою думку, пройшов зазначений вище захід.

Виступаючими були окреслені проблеми, що виникли в результаті зарегулювання р. Дністер, неконтрольованого туризму, незаконного вилучення природних ресурсів, незаконного будівництва у межах берегових смуг та ін.

За результатами обговорення проблемних питань була прийнята резолюція, яка віддзеркалює ставлення органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій до екологічних проблем регіону Нижнього Дністра (текст резолюції буде оприлюднений трохи згодом).

Микола Роженко, к.б.н.,

науковий співробітник ОНУ імені І. І. Мечникова,

директор Нижньодністровського НПП (1 грудня 2014 р. - 1 грудня 2015 р).