26 лютого 2016 р. у м. Одеса відбувся круглий стіл за темою "Обводнение плавней – важнейшее условие сохранения экосистемы дельты Днестра", де мав честь представляти державну адміністрацію Білгород-Дністровського району.

Тема, що розглядалась, є надзвичайно актуальною для підтримання екологічної рівноваги у пониззі р. Дністер.

Більшість порушених питань не викликали сумніву як щодо їх актуальності, так і до шляхів їх реалізації. Зокрема, відносно будівництва додаткових водопропускних споруд під полотном автодороги Одеса-Рені.

Однак, були і такі, які потребують додаткового, більш уважного розгляду. Зокрема, в цілому йшлося про виконання меліоративних робіт на площі у декілька тисяч га. Однак дослідження були проведені на площі 85 га (стр. 8 звіту).

Не зрозумілим також був висновок експертів щодо розчищення єриків до природних розмірів (?) в умовах порушеного природного перебігу гідрологічних циклів р. Дністер.

Не проаналізований експертами альтернативний варіант обводнення прилиманних плавнів за рахунок згінно-нагонних явищ у Дністровському лимані.

Вищезазначене та низка інших проблемних питань буде підставою для надання мною пропозицій щодо внесення певних коригувань до проекту резолюції круглого столу з боку Білгород-Дністровської РДА, які будуть оприлюднені найближчим часом.

Микола Роженко, к.б.н.