Весна цього року у плавнях Дністра з перших днів почувається господаркою і сприяє активному відновленню життя. На повну господарює на ділянках заплавних луків, які одвічно були "пологовими будинками" для багатьох видів тварин.

Прибрана пожежею суха водно-болотна рослинність здобрила землю і дала потужний поштовх до відтворення цих унікальних репродуктивних територій. Колишні згарища перетворились на потужний акумулятор сонячної енергії, заплавні луки миттєво зазеленіли. Абсолютно природна поява тут ратичних тварин, які тисячоліттями стримували надмірне заростання цих територій. Випасання худоби на таких ділянках є вкрай корисним та необхідним для підтримання екологічної рівноваги природних комплексів дельти Дністра, без яких неможливе відтворення великої кількості гідробіонтів регіону.

Потужні вітри південно-східних румбів значно підтопили величезні простори прилиманних плавнів, утворивши унікальні мілководні ділянки, які є ключовими територіями для мігруючих водоплавних та коловодних птахів, де вони годуються та відпочивають.

Процеси, що зараз відбуваються, є ніщо інше, як тяжіння природи до самовідтворення та збалансованості. Вона вкотре намагається загоїти важкі рани, нанесені людиною бездумною господарською діяльністю.

Спостерігаючи таку природну ідилію, неодмінно хочеться волати: "Люди, не заважайте!!!"

Микола Роженко, к.б.н.