19 березня пішов з життя великий друг природи взагалі і природи Нижнього Дністра зокрема, Овсій Павлович Костецький.

Великий життєлюб, безмежно відданий справі збереження природи, він понад 40 років працював лісником Старокозацького лісництва.

Ще з далеких 80-х років минулого століття мав щастя співпрацювати з цією по-справжньому легендарною людиною в справі збереження природи рідного краю. Сьогодні я вдячний долі за те, що мав змогу багато років отримувати безцінні поради, які йшли з самих глибин його власного розуміння природних процесів, що відбувались поруч з ним.

Заказник "Лиманський". Нижньодністровський національний природний парк.

Переконаний, що все, що ми сьогодні будемо усвідомлювати з того, що зроблено цим справжнім патріотом своєї землі, буде тільки незначна частка від того, на що Овсій Павлович поклав все своє життя.

Кожний його крок по Землі - це взірець того, як потрібно дбати про природу, про її збереження та відтворення. Він не тільки оберігав створені природою мальовничі куточки рідного краю - він створював їх сам. І сам, не шкодуючи нічого, їх оберігав. Саме так у пониззі Дністра з'явилось на березі Дністровського лиману одне з чудес природи Одещини - заказник "Лиманський", який згодом став окрасою Нижньодністровського національного природного парку.

Депутат обласної ради, районної ради багатьох скликань, почесний громадянин Білгород-Дністровського району, він, не шкодуючи часу та сил, усе своє свідоме життя намагався достукатись до кожного з нас з одним проханням - збережіть!

Збережіть те, що подароване нам Богом і що належить майбутнім поколінням.

Саме тому з перших днів створення Нижньодністровського національного природного парку він стає його вірним і надійним другом. Жодного заходу, що проводив парк, не відбувалось без активної його особистої участі .

Найкращою пам'ятю Овсію Павловичу буде продовження його справи. Справи збереження неповторної краси природних ландшафтів нашого краю. На що ми не пошкодуємо а ні часу, а ні здоров'я, а ні посад.

Директор Нижньодністровського НПП вітає з Днем народження Овсія Павловича Костецького. 2015 р.

Сьогодні, коли плавні Дністра продовжують перетворювати на бізнес-майданчики для наближених, продовжують хижацьки їх знищувати, нам, як ніколи, не вистачає Овсія Павловича. Його безкомпромісного слова і конкретного діла, його принципової, чесної та відвертої позиції.

Наша пам'ять про Овсія Павловича, наші справи будуть найкращою відповіддю тим, хто ще не схаменувся і продовжує по-хижацькі дивитись на природу Нижнього Дністра. І поки жива пам'ять про людину, живе і людина і її справа.

Продовження справи Овсія Павловича - наш святий обов'язок перед природою. І ми будемо це робити, поки буде вистачати сил.

Вічна Тобі память, наш дорогий Друг. Справа Твоя буде жити вічно!

Микола Роженко

Інтерв'ю з О.П. Костецьким від 24.07.2009, газета "Порто-Франко", Номер 28 (973)