Зневоднення плавнів Дністра, в результаті його зарегулювання, є головною причиною більшості екологічних проблем, що утворились на згаданих територіях за останні десятиліття. 

Після проведення круглого столу з обговорення питання обводнення плавнів Дністра 26.02.2016р., стало зрозумілим, що питання обводнення плавнів вивчене вкрай недостатньо, запропоновані заходи є проблемними, у зв'язку з чим РДА Білгород-Дністровського району звернулась до національного спеціаліста проектів ОБСЕ Ганни Плотникової листом від 14.03.2016 р. №01-43/1151 з пропозицією додатково обговорити питання обводнення плавнів Дністра.

 Зневоднена ділянка заплавних луків 3.04.2016 р.

Замість залучення до обговорення зазначеного питання фахівців, з метою прийняття обґрунтованого рішення, виконавці проекту "Обводнение плавней – важнейшее условие сохранения экосистем дельты Днестра" поспішили якомога швидше "закопати" європейські кошти в плавнях, продовжили так зване розчищення каналів, з'єднавши річку Дністер з прилиманними плавнями і фактично їх суттєво зневоднили, оскільки станом на сьогодні ці природні системи розміщені у різних гідрологічних зонах і їх об'єднання потребує ґрунтовного вивчення.

В результаті меліоративних робіт, по ніби-то обводненню плавнів Дністра, у відповідності до проекту ОБСЕ , зневоднена значна територія Нижнього Дністра, що призвело до висихання мілководних ділянок плавнів, які конче потрібні багатьом видам тварин дністровської дельти. За одну добу з 02.04. по 03.04.2016 р. рівень води на заплавних ділянках знизився майже на 10 см. Це фактично вирок прилиманним плавням та більшості його мешканцям. Мілководні ділянки дельти - найпродуктивніші у весняний період, зневоднені щонайменше на половину і цей процес продовжується.

Відповідна інформація буде найближчим часом надана до відповідних державних структур для вжиття необхідних заходів щодо припинення робіт по "обводненню" плавнів до з'ясування усіх обставин появи негативних змін у плавнях Дністра.

На відео ми показуємо, як плавні віддають останню, вкрай дефіцитну воду Дністру, яку отримали у результаті нагонних явищ з Дністровського лиману, залишаючись приреченими на висихання, а більшість їх мешканців - на загибель.