Значні порушення гідрологічного режиму басейну р. Дністер суттєво вплинули на перерозподіл у просторі усіх без виключення представників тваринного світу. Та найбільших змін зазнали представники орнітофауни. На фоні значного зменшення загальної чисельності більшості видів водоплавних та коловодних птахів, відбулись значні зміни традиційних добових міграцій від місць розмноження до ділянок годування, адже птахи дуже чутливі до зміни рівнів води в плавневих системах і заселяють зазвичай ті, де зберігається відносно стабільний її рівень.

Саме таким вимогам відповідають ділянки, де відбувається скид стічних вод у верхів'ях Карагольської затоки. Зараз саме тут найбільша щільність гніздування сірої гуски в плавнях Дністра. Тут знаходять прихисток лебеді, частина з яких також облаштували свої гнізда. Під час міграцій тут можна побачити зграї куликів, чирянок, крижнів, норців та інших представників пташиного царства. Вдень і вночі зараз тут не вчухає галас лисок, які також зупинились тут на період гніздування. Ще декілька днів і над цими ділянками закружляють коровайки у пошуках підтоплених мілководних ділянок.

На жаль, значне скупчення багатьох видів птахів на ділянках, де якість води на багато гірша ніж будь де у плавнях, свідчить лише про те, що кризові явища у пониззі Дністра продовжуються і зменшити їх може тільки репродуктивний весняний попуск з Дністровського водосховища. Залишається на це сподіватись.

9 квітня 2016 р.