Унікальність територій, що оточують дністровську долину, в першу чергу полягає у збереженні природних ділянок степу, серед яких острівці рукотворного лісу виглядають справжнім дивом.

Оглядаючи сьогодні ці території, неодмінно згадуються розповіді з історії цього краю відомої на всю Україну людини - Костецького Овсія Павловича, який доклав чималих особистих зусиль для збереження і створення цих унікальних ландшафтів.

Природні ділянки степу, невеличкими острівцями розкидані по схилам Дністровського лиману, придають цим територіям відчуття недоторканності та чарівності. Круті, майже вертикальні боки ярів, що утворились в результаті ерозійних процесів, виглядають таємниче і викликають відчуття настороги.

Мальовниче рукотворне озеро, яке розмістилось на невеличкій ділянці посеред самого схилу взагалі не вписується в ландшафт і виглядає наче марево. Квітуючі кущі гліду та терену не відпускають погляд, а неймовірні запахи квітів, молодої трави та лиману змушують тут бути якомога довше.

На схилах розташувались нещодавно посаджені горіхи - ознака того, що справа Овсія Павловича продовжується і ці території зараз під надійною охороною його синів.

Вдячність їм за це!

16.04.2016 р.