19 квітня п.р. відбулось засідання круглого столу в Біляївській РДА, в роботі якого я прийняв участь. Фактично, це була третя спроба керівництва Нижньодністровського національного природного парку презентувати перспективи його розвитку громадськості.
Доповідь з цього приводу зробив в.о. директора парку Шпінов О.Д. Особисто мені, як учаснику наукових досліджень з підготовки наукового обґрунтування створення парку, дуже важко коментувати почуте. Наприклад, цитую мовою оригіналу "нужно настроить работу так, чтобы приносить доход в бюджет, в т.ч. государственный". Як це прокоментувати?

Доход - це що, мета парку? Вважаю, що більш ніж переконливо про зміст доповіді говорить суха статистика. Отже, під час доповіді в.о. директора парку Шпінов О.Д. використав такі слова.
Договор - 5 разів.
Перевозка - 8 разів.
Доход - 10 разів.
Відновлення - 0 разів.
Збереження - 0 разів.
Природні системи парку - 0 разів.
Рідкісні види - 0 разів.
Екологічні проблеми - 0 разів.
Біологічне різноманіття - 0 разів.

Влучно прокоментував так звану "доповідь" в.о. директора парку пан Фазиль Аскеров, член правління Асоціації розвитку туризму Одеського регіону, який сказав, що керівництво парку програми перспективного розвитку не має, хоча продовжує переконувати, що все в них є. Впевнений, що так думали більшість присутніх.

Ще було зазначено, що попереднім директором, тобто мною, не було зроблено нічого. Стало зрозумілим те, що звіт про виконану мною роботу, який розміщений для загального ознайомлення на сайті та сторінці Facebook, також ніхто з керівництва парку не читав.
Зрештою, це і зрозуміло- про кошти там не йдеться.

Підсумовуючи результати обговорення, головою державної районної адміністрації Біляївського району Жумаділовим А.К. було запропоновано керівництву парку з часом підготувати більш змістовну доповідь щодо перспектив розвитку парку та ознайомити з
нею представників влади та громадськості.

Ось таким був цей день.