Острів Зміїний - це найпівденіша ділянка суходолу України. Декілька днів тому повернувся звідти з експедиції, де розташована науково-дослідна станція Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Вивчення біоти та гідрохімічних характеристик ділянок моря, що оточують острів - головна задача співробітників, що там працюють.

Під час експедиції довелось чути та бачити багатьох видів птахів. Зокрема, доволі часто було чути перепела, окремі невеликі зграї горлиці звичайної час від часу потрапляли до поля зору. Сови, сорокопуди та багато інших видів птахів використовують цю територію як своєрідне "литовище", де можна перепочити під час міграцій. Ось сіра чапля примостилась на скелях острова, долаючи довгий шлях до Дністра або Дунаю.

На мілководних ділянках навколо острова звичайними є краби, морські коники. На більших глибинах можна спостерігати мідій та рапанів. Катрани, камбала зустрічаються вже рідко та все ж радують око дослідників час від часу.

Невеличкі зграї дельфінів постійно чатують на рибу неподалік острова. Не все, про що я пишу, потрапило до об'єктиву фотоапарату, та дещо все ж можна побачити на цих фото.