7-8 липня, як голова наукової ради Одеської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, прийняв участь у роботі науково-практичної конференції "Збереження біологічного й ландшафтного різноманіття як складова екологічного та патріотичного виховання громадян Украйни", організаторами якої були Всеукраїнська екологічна ліга та Національний природний парк "Святі Гори". Захід був проведений у рамках відзначення Дня працівника природно-заповідної справи.

Враховуючи те, що учасниками конференції були відомі вчені (екологи, біологи, географи та юристи) було окремо акцентовано на тому, збереження біорізноманіття треба здійснювати через донесення до людей інформації про цінність природних комплексів. 

 Святині Донеччини

Співробітники Національного природного парку "Святі гори" не просто гостинно зустріли учасників конференції, а і відтворили чарівне дійство в ніч на Івана Купайла на березі мальовничої річки Сіверський Донець, провели змістовну екскурсію для присутніх екологічною стежкою парку. Головною метою заходу було обговорення актуальних проблем збереження природних комплексів на теренах України та підтримка колег, що працюють у надскладних умовах, де постійно відчувається подих війни. Доповідь директора Національного природного парку "Святі Гори" Сергія Івановича Приймачука налаштувала учасників не тільки на конструктивну роботу, а на патріотичний дух зазначеного заходу.

Червоною стрічкою через усі виступи присутніх проходило обговорення питань щодо розвитку та збереження природно-заповідного фонду України. За результатами обговорень актуальних проблем було прийнято проект резолюції, тест якої ми оприлюднимо після опрацювання усіх пропозицій.

Звичайно, позитивним моментом було те, що у роботі конференції прийняв участь і представник Мінприроди України Романік Р.М., який також активно долучався до усіх дискусій. 

Дуже зворушливим патріотичним кроком під час проведення конференції було відвідування місця трагічної загибелі українського літака Ан-30 №80, що назавжди залишився у небі над Донеччиною. Особиста присутність на місці цих подій об'єднує та змушує по іншому цінувати рідну землю і замислитись над необхідністю збереження її природного багатства. Немає слів, щоб передати біль, яка точить душу, коли знаходишся тут.

На місці трагічної загибелі українського літака Ан-30 №80. Зліва направо: Роженко М.В. та  директор Національного природного парку "Святі Гори" Приймачук С. І. Фото Тетяни Тимочко. 

Відвідування святих місць на берегах Сіверського Донця також було глибоко зворушливим, емоційно навантаженим. 

Користуючись нагодою, щиро дякую організаторів за запрошення на конференцію, а моїх друзів за підтримку, завдяки якій участь у конференції стала можливою. 

Хронологію подій та як це було зазначено на світлинах, що тут розміщені.