Сніг, що випав у пониззі Дністра, дозволив розпочати проведення щорічних зимових обліків хижих ссавців.

Так, 25 лютого проведено облік ссавців на стандартних маршрутах по заплавних луках та у заплавному лісі. Враховуючи те, що сніг укрив землю тільки добу потому (24-ого лютого), звичайно, значна кількість особин облікованих видів продовжує знаходитися у схованках. Та все ж навіть оціночні результати обліків вражають.

Так, на обох маршрутах зазначені тільки сліди одного виду — шакалів. Чисельність шакалів збільшилася порівняно з минулим роком майже удвічі. Не зареєстровано жодного сліду інших звірів — лисиці, норки, куниці, які є звичайними в цих біотопах в інші пори року. Тільки обережний горностай залишив на снігу невеликий ланцюжок слідів. Є сподівання, що у зв’язку зі змінами гідрологічного режиму відбувається перерозподіл у просторі певних видів, і вони виселилися на цей передвесняний період в інші біотопи. Але є також імовірність того, що жорстка конкуренція з боку шакала змушує аборигенні види хижих залишати притаманні їм ділянки мешкання.

Та як би там не було, сьогодні є очевидним факт того, що угрупування шакалів у пониззі Дністра з кожним днем все тугіше стискає кільце навколо багатьох місцевих видів хижих звірів.

На знімках — деякі фрагменти з фотореєстрацій.