Заходи, вжиті протягом першого кварталу 2015 року СДО Нижньодністровського НПП по забезпеченню дотримання режиму охорони території відвідувачами Парку:

Відпрацьовано заходи оперативного реагування співробітників служби державної охорони Парку при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій на території Парку та заходи по запобіганню і гасінню пожеж у межах Нижньодністровського НПП на 2015 рік.

Розміщено на території Парку 216 інформаційних табличок щодо недопущення пожеж та заборони користуванням відкритими вогнищами. Встановлено три інформаційних знаки.

Фото: Olena Urazova

Заходи з утворення протипожежних прокосів проведені ФОП Домнін В.Ф. згідно дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природо-заповідного фонду загальнодержавного значення № 6/06.3-25 від 23 січня 2015 року. Загальна площа прокосів 221 га.

Постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед населення Білгород-Дністровського, Біляївського і Овідіопольського районів щодо правил безпечної поведінки при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій проведено: 20 виступів, 12 зустрічей та 288 бесіди серед місцевого населення та землекористувачів на природоохоронну та протипожежну тематику. Висвітлення цього питання в засобах масової інформації: опубліковано 6 статей у районних газетах та один виступ на телебаченні.

Протягом першого півріччя 2015 року складено 15 актів обстежень ділянок пошкоджених в результаті загорань сухої водно-болотної рослинності на території Нижньодністровського НПП. Загальна площа пошкодженої вогнем водно-болотної рослинності складає 27,47 га, загальна сума нанесених збитків складає 75 542,5 грн.

З метою посилення державного контролю за дотриманням режиму території Парку, попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства на території Парку здійснено 33 спільних рейдів працівників служби державної охорони Парку з іншими контролюючими органами, а саме: 4 рейди з Державною екологічною інспекцією Північно-Західного регіону Чорного моря, 8 рейдів з місцевими правоохоронними органами та 21 рейд з іншими органами нагляду.

За перше півріччя 2015 р. службою державної охорони Нижньодністровського національного природного парку було складено 26 протоколів про адміністративне правопорушення із них:
26 протоколів про адміністративне правопорушення складено за статтею 91 кодексу України Про адміністративні правопорушення «Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду»;

Згідно даних протоколів про адміністративне правопорушення вилучено 22 знаряддя незаконного добування природних ресурсів:
вудка – 7 шт.;
сітні знаряддя лову – 11 шт.;
гумовий човен – 1 шт;
весла дерев’яні – 2 шт;
забійник деревний – 1шт.

Направлено до суду 26 справ про адміністративне правопорушення.

10 актів про вилучення знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, транспортних (у тому числі плавучих) засобів, зброї та боєприпасів, природних ресурсів або продукції, що з них вироблена, спеціальних документів;

Згідно даних актів – вилучено 137 знарядь незаконного добування природних ресурсів:
сітні знаряддя лову – 62 шт.;
ятерь - 94 шт;
Раколовки – 6 шт;
колюче знаряддя лову (драч) – 5 шт.

Усього за протоколами про адміністративні правопорушення та актами «про вилучення знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, транспортних (у тому числі плавучих) засобів, зброї та боєприпасів, природних ресурсів або продукції, що з них вироблена, спеціальних документів» – вилучено 189 знарядь незаконного добування природних ресурсів.

Згідно протоколів про адміністративне правопорушення обсяг нанесеної шкоди становить 3 636,78 грн.