Щойно переглянув інтерв'ю Русєва І.Т і хочеться волати від почутого цинізму та брехні. Як можна на фоні дійсно великих об'єктивних проблем, що дійсно існують у парку, так цим смакувати. Брехня майже у кожному слові, з самого початку і до кінця.

Розумію, що це відвертий піар перед конкурсом на посаду деректора, але, на мою думку, і він має мати межі. Та не тут то було. Отже, для тих, на кого розрахована брехня, повідомляю про місце її знаходження:

Професором Русєв ніколи не був і навряд чи стане, тому що в університетах, де це звання можна отримати, добре розуміються на його багатолітній брехні та дешевому піарі на чутливих для суспільства екологічних темах. Тобто це брехня №1.

Я ніколи і ніде не виступав проти створення парку. Це брехня №2. Навпаки, у 2006 р. у своїй дисертації написав наступне:

 

Зонування парку відбувалось у декілька етапів з обговоренням проблемних питань з різними зацікавленими сторонами. На одному із таких в ОНУ ім. І. І. Мечникова у присутності вчених цього закладу це питання обговорювалось у присутності самого Русєва І. Т., не кажучи вже про те, що на затвердження НТР парку були запрошені голови місцевих громад (Бухтіяров М. П., Гвоздовский В. О.). Тобто, це відверта брехня №3.

Про довіру місцевих громад - тут Русєв робить усе можливе, щоб її не було, але разом з тим ми також просунулись вперед у цьому напрямку, про це можна прочитати у місцевій пресі:

Газета "Вісті Біляївки" від 21 листопада 2015 р.

Тобто, це відверта брехня №4.

Щодо діяльності наукового відділу, то його працівники запровадили декілька нових наукових напрямків з вивчення екологічних факторів, що негативно впливають на екосистеми. Звичайно нам хотілось тут більших результатів. Але сказати, що наука у парку не працює - це відверта брехня №5

Бракон'єрство на території парку є великою проблемою, та все ж таки воно за останній рік завдяки цілодобовії роботі інспекторів зменшено у рази. Заявляти, що все усипано сітками та ятерями, тим більше, що це ще й «кришується директором» - цинічно і брехливо, тобто це брехня №6.

Наукова брехня про стерлядь, яка не заходить в Дністер. Для доктора біологічних наук Русєва І. Т. повідомляю окремо. Стерлядь ніколи не залишала Дністер. У 80-х роках минулого століття її запасам було нанесено великої шкоди у наслідок так званої «Стебніковської аварії». Однак, не зважаючи на шалені популяційні втрати, цей вид поступово відтворюється у басейні Дністра і ми маємо надію, що він буде для нього відновлений. Тобто це чисто наукова брехня №7.

Про «карман директора» або інспекторів. Якщо Русєва І. Т. є такі дані, то особисто буду вдячний, якщо він звернеться до відповідних органів і винні у цьому будуть покарені. А поки це відверта брехня №8

Ні після того, як було «накрито преступний синдикат», ні до цього директор департаменту екології та природних ресурсів Мінприроди України не відвідував парк. Тим більше, на вертольоті. Взагалі, як це можливо у прикордонній смузі? Тобто мова про брехню №9.

Міністр екології та природних ресурсів дійсно відвідував парк та детально ознайомився з його проблемами на території. Про «водочку» взагалі примітивна брехня №10.

І, нарешті, те, що принижує кожного інспектора парку, які і в дощ, і в вітер, вдень і вночі охороняють природне багатство Дністра, у тому числі і від сина Русєва - Романа (не стверджую, що їм все вдається). У вихідні і будні, і давно більшість з них працюють за покликанням і Русєв про це добре знає, та все одно відверто бреше що найменше 11-й раз.

Про узурпацію «участка в заповедном урочище». Вже відповідав і відповім ще раз - ніколи директор парку не захоплював будь-якої ділянки, тим більше у заповідній зоні. Тобто це брехня під №12.

Чи не забагато брехні за один піар-ефір?

З повагою, Микола Роженко,

Директор Нижньодністровського НПП

https://www.facebook.com/dnisterpark

http://dnisterpark.od.ua