02 грудня 2015 р. (вх №420.01) отримав наказ Мінприроди за №414-О про звільнення Роженка М. В. з посади директора Нижньодністровського національного природного парку у зв'язку з закінченням терміну дії контракту від 24 листопада 2014 р. №26.

Спочатку виникли думки про те, що було мною, як директором, зроблено не так.

Перше, що спало на думку це те, що напевно Мінприроди не зовсім інформовано про те, що за рік роботи на посаді директора у межах парку були повністю зламані усі напрацьовані роками схеми по незаконному використанню ресурсів Нижнього Дністра. Про безліч проведенних рейдів, десятки кілометрів знищених браконьєрських сіток. Про забезпечення, шляхом залучення волонтерської допомоги, цілодобової охорони ключових ділянок парку.

Про те, що вперше за багато років на нерестовищах парку у весняний період була забезпечена повна тиша і риба, де це було можливо у маловодний рік, нерестилась, як сотні років назад, коли люди дійсно піклувались про природу, коли мовчали дзвони у церквах. Маю на увазі Північний берег Дністровського лиману, решта територій у цей час, на жаль, була зневоднена. Про те, що взагалі було внесено нового у діяльність парку (використання під час патрулювання територій парку новітніх технологій, зокрема, безпілотників). Про те, що виконана єдина у державі програма з відновлення рідкісного птаха Нижнього Дністра - пугача.

Започаткування патріотичного руху в регіоні, за активної участі як співробітників парку, так і безпосередньо директора, на думку гвардійців, що охороняють міст, взагалі змінило відношення людей до патріотичних питань, викликало шану до рідної землі. До речі, головним «надбанням» штучно спланованого обшуку в кабінеті директора парку стали саме грамоти за волонтерську діяльність.

Про те, що проведено десятки круглих столів з представниками місцевих громад. Вперше за час існування парку ми отримали реальну підтримку місцевої влади і громад.

Та все ж таки на цьому фоні не залишають думки про те, що ж зроблено не так?

Можливо, потрібно було пристати на пропозиції чиновника ОДА по розграбуванню ресурсів парку? Можливо, потрібно було дослухатись порад депутата ВР по призначенню на посаду заступника директора працівника без відповідної освіти? А може потрібно було сприяти веденню «туристичного» бізнесу на р. Глибокий Турунчук, а не видавати накази про заборону знищення народного надбання?

Сказати зараз, що я не розумів, до чого призведуть такі заборони - значить сказати не правду. Та все ж, якщо можна було б повернути час назад – я прийняв би тільки такі рішення, які прийняв і за які ні мені, ні моїм дітям соромно не буде.

Щиро дякую усім, хто підтримував мене і надавав різнопланову допомогу. Особливо волонтерам, завдяки яким рухалась техніка, працював сайт парку, працівники мали відповідні умови для роботи.

Дякую і тим, хто не шкодуючи свого часу поливав парк цілодобово інформаційним градом, створюючи навколо нього негативну картинку. Вони також зробили мене значно сильнішим.

Про що шкодую? Дуже багато запланованого реалізувати не вдалось за різних причин. 

Більше всього звичайно шкодую про те, що Голова ОДА так на моє звернення і не відповів. Можливо, це справа часу?

Події, які я зараз згадав, були на протязі року висвітлені на сторінках сайту http://dnisterpark.od.ua. Бажаючі можуть з цим ознайомитись більш детально: Розділ "Новини".

Чи звинувачую я когось у тім, що сталось? Напевно, ні. Прикро тільки, що система в державі так повільно змінюється.

З повагою, М. Роженко

https://www.facebook.com/rozhenkomv

Доповнення (05.12.2015)

Шановні колеги, друзі, однодумці, незнайомці та просто небайдужі громадяни! Низько вклоняюсь Вам за щирі слова підтримки, які Ви надаєте зараз мені. Для мене та моєї справи це надто важливо. Така підтримка свідчить про те, що ми не дамо з нас зробити "покірну масу". І значить майбутнє в державі є. Є тоді і у наших нащадків. І значить варто за це боротись.

З повагою та шаною до Вас,
М. Роженко

http://dnisterpark.od.ua/index.php/2015-07-07-19-19-53/97-halina-khalimonik

http://dnisterpark.od.ua/index.php/2015-07-07-19-19-53/96-igor-zagorodniuk

http://dnisterpark.od.ua/index.php/2015-07-07-19-19-53/98-j-chernichko 

http://dnisterpark.od.ua/index.php/2015-07-07-19-19-53/104-t-orlova