Відповідь Ігоря Володимировича Загороднюка (старшого наукового співробітника Національного науково-природничого музею НАН України) на публікацію "Робив, що мусив: Микола Роженко" від 3 грудня 2015 р (джерело: Facebook). 

Ігор Загороднюк - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за 2015 рік за цикл праць «Наукові основи збереження та відновлення біотичного і ландшафтного різноманіття України в умовах змін навколишнього середовища».

"країна задзеркалля....
я про новину з Нижнього Дністра.
про Миколу Васильовича Роженка...
вірніше, про божевільню з його усуненням від справ.

замість того, щоби людині давати героя, її звільняють. я в шоці. цього просто не може бути. а якщо може, то ніколи не зможе відбутися ця країна. ну це просто якийсь КАПЕЦЬ. Микола Васильович, дорогий, ми всі тебе цінуємо. і як фахівця, і як людину. пробач, що не були поруч. пробач тих недалекоглядних владних мужів, їх все рівно історія зібре у порох, а те, що робив і продовжуєш робити ти, буде цінуватися і через 100 років. і далі. скільки буде ця країна і скільки існуватиме той край, який ти продовжуєш любити, вивчати й охороняти попри все. власними силами, власним ресурсом, власним прикладом залучаючи нових і нових людей. я особисто знаю і розповідаю всім історію з Нижнім Дністром як приклад не лише самовідданості, але й як яскравий, один з найкращих прикладів того, що у нас можна природоохорону реалізувати на практиці і залучати до неї громаду, а не протиставляти їх. тримайся! ще будуть кращі дні. знай, тебе підтримують всі колеги. не опускай руки і бережи сили. ще багато всього треба буде зробити. все, що робив і робиш ти, - гарний приклад для інших".